Сьогодення

roundtable_1Міжнародна Громадська Асоціація учасників біовиробництва «БІОЛан Україна» – неприбуткова громадська організація, яка об’єднує зусилля гравців ринку органічного виробництва, а також зацікавлених осіб, з метою сприяння його подальшого розвитку в Україні. Діяльність Асоціації здійснюється за активної підтримки Швейцарської Агенції з розвитку та співробітництва (SDC), Державного секретаріату Швейцарії з економічних питань (SECO), за технологічної підтримки Швейцарського Аграрного Інституту (SHL) у Цолікофені (Швейцарія), Дослідного Інституту Органічного Сільського господарства (FiBL) та у партнерстві із МінАПК України.Пріоритетним вектором своєї діяльності Асоціація «БІОЛан Україна» вбачає:

  • створення мережі виробників та формування внутрішнього ринку органічної продукції;
  • розробку законодавчої та нормативно-правової бази для органічного виробництва;
  • гарантування якості органічної продукції шляхом її сертифікації та стандартизації;
  • підвищення громадської екологічної свідомості;
  • впровадження окремого курсу з органічного виробництва у навчальних програмах спеціалізованих освітніх закладів.

Асоціація «БІОЛан Україна» діє як національна платформа для обміну інформацією з інноваційних технологій органічного виробництва, їхнього ефективного застосування.

Фахівцями-членами Асоціації були розроблені Стандарти органічного сільськогосподарського виробництва та маркування showcaseпродукції і продуктів харчування «БІОЛан», створені на основі Базових Стандартів Міжнародної федерації органічного сільського господарства (IFOAM), Постанови Ради (ЕЕС) №2092/91 стосовно органічного виробництва сільськогосподарських продуктів та Стандартів BIOSWISS Асоціації Швейцарських організацій виробників органічної продукції.

Стандарти «БІОЛан» пройшли успішну експертизу в Європі і успішно використовуються фермерами в Україні.

У результаті роботи спеціалістів Асоціації, представників різних секторів економіки України та за підтримки Державного секретаріату Швейцарії з економічних питань (SECO) був створений відповідний сертифікаційний орган «Органік Стандарт», основна мета якого полягає у наданні послуг сертифікації та стандартизації органічної продукції згідно міжнародних норм та стандартів «БІОЛан».

На сьогодні до складу Асоціації входить 145 членів, з яких 56 – фермери, які займаються органічним виробництвом. Крім виробників до Асоціації також належать переробні підприємства, дистриб’ютори, наукові та громадські організації.

medalСтруктурно «БІОЛан Україна» містить 2 потужних підрозділи: маркетинговий департамент, який, співпрацюючи з середніми та дрібними фермерами, допомагає реалізовувати вироблену ними органічну продукцію, великим виробниками – знайти партнерів та джерела збуту продукції; а також консультаційний відділ, що забезпечує інформаційну і наукову складову – від переходу на органічний вид виробництва до його активного впровадження.

З ініціативи Асоціації наприкінці 2006 року стартував проект «Точка продажу органічних продуктів у м. Києві», розпочато перші продажі органічних продуктів – овочів та круп. У 2008 році завдяки зусиллям відділу маркетингу Асоціації та її партнерів на торгових полицях міста Києва з’явилися 4 види круп із знаком якості – Торговим Знаком «БІОЛан». Окрім зернової органічної продукції торговим знаком «Біолан» користуються і овочі: капуста, морква, столовий буряк та ін. Наявність знаку гарантує її якість, відсутність ГМО, хімічної обробки у процесі вирощування та зберігання.

IFOAM certificate
Сертифікат IFOAM

Консультаційним департаментом впроваджується низка системних заходів, націлених на якісне підвищення рівня знань і практичних навичок виробників екологічної продукції. Так, протягом 2008 року було надано близько 200 технологічних консультацій у різних регіонах України – проводилися демонстраційні покази, дні поля та відкритих дверей, тренінги та виїзди в господарства по всій Україні.  

З ініціативи Асоціації «БІОЛан Україна» наразі ведеться розробка та формування «Списку дозволених допоміжних засобів в органічному виробництві в Україні згідно стандартів БІОЛан», який орієнтуватиме виробників органічної продукції у використанні органічних добрив, субстратів, біологічних препаратів, засобів, що покращують грунт, ветеринарних препаратів, кормових засобів (добавок) і ін. 

У травні 2008 року у м.Бонн (Німеччина) Асоціація стала повноправним членом Міжнародної федерації екологічного сільського господарства (IFOAM), що відкриває нові перспективи для міжнародної співпраці.

У 2009 році на 20-й Міжнародній виставці органічного виробництва BioFach у Нюрнберзі (Німеччина) вперше була представлена продукція українського виробника під торговим знаком «БІОЛан Україна».

Голова Правління Асоціації – Василь Пиндус.