Четвертий Всеукраїнський Ярмарок органічних продуктів

10 September 2012

8 вересня 2012 року в місті Києві на Контрактовій площі успішно відбувся Четвертий Всеукраїнський Ярмарок органічних продуктів, де мали змогу зібратись органічні товаровиробники, фермерські, переробні господарства і небайдужі до власного здоров’я та здоров’я своїх близьких споживачі, представники магазинів органічної та натуральної продукції та придбати продукцію сертифікованого органічного виробництва за доступними цінами.

Ця важлива подія в органічному світі нашої держави була організована Федерацією органічного руху України, співорганізаторами виступили – Всеукраїнська громадська організація «Жива планета», Державне управління охорони навколишнього середовища в м. Києві та партнери - Асоціація «БІОЛан Україна» та Іллінецький державний аграрний коледж, за підтримки Київської міської державної адміністрації, Міністерства аграрної політики та продовольства України, Проекту USAID АгроІнвест, Президентського фонду Леоніда Кучми "Україна" та ін.

Даний захід відбувається вчетверте і переслідує ту ж саму мету - привернути увагу людей до важливості здорового харчування, навчити їх відповідально ставитися до вибору продуктів, враховуючи їх безпечність та цінність у споживанні, Адже збільшення на полицях магазинів кількості неякісної продукції з штучними інгредієнтами синтетичного походження, домішками, різними «Е-добавками», залишками пестицидів, вмістом генетично модифікованих організмів, як вітчизняного, так і іноземного виробництва, в кращому випадку наводить споживача на думку щодо «штучності» життя, а в гіршому – призводить до харчових отруєнь, проблем зі здоров’ям як сьогодні, так і в майбутньому. Непоодинокими стають і факти зловживання деякими виробниками терміном «органік», який вони безпідставно використовують на своїй псевдо-органічній продукції, аргументуючи свої дії відсутністю в Україні законодавства. З ряду цих причин вчергове й організований Всеукраїнський Ярмарок органічних продуктів, який, враховуючи важливість розвитку безпечного, дружнього до людей та природи - органічного напрямку господарювання, став символічним місточком, що поєднує безпосереднього органічного виробника з потенційним споживачем.

Цього року тридцять чотири виробників, переробників сертифікованої органічної продукції з усієї України, магазинів та торгівельних закладів, що пропонують органічні товари, а також декілька виробників екологічної продукції, мали прекрасний шанс просування власної сертифікованої органічної продукції (сертифіковані овочі, фрукти, м’ясо, молочні продукти, крупи, пластівці, мед, косметика та багато чого іншого) на внутрішньому

ринку України, адже гостями та відвідувачами заходу були не лише тисячі споживачів, а й потенційні закупники від різних торгових мереж та закладів харчування з усієї країни, зацікавлені у налагодженні прямих контактів з органічними виробниками.

Численні дослідження свідчать про те, що не лише в Європейському Союзі зростає попит на органічні продукти (більш як на 10% за рік!). В США батьки почали купувати своїм дітям органічних продуктів на 41% більше ніж у попередньому році. В Україні, не дивлячись на те, що в нашій державі порівняно недавно суспільство почало усвідомлювати, що ж таке органічні продукти та екологічно пріоритетна продукція і чим вони вигідно відрізняються від більшості інших присутніх на полицях продуктів, ринок споживання сертифікованих органічних продуктів демонструє постійне зростання. Лише за минулий рік більше десятка регіональних ярмарок і фестивалів в різних регіонах країни гордо прикрашали вітчизняні товаровиробники, що презентували власні сертифіковані органічні продукти.

Жителі столиці мали змогу продегустувати та купити продукти харчування, вирощені без застосування пестицидів, ГМО, мінеральних добрив, штучних барвників, консервантів та інших шкідливих речовин.

Важливо відмітити те, що значна кількість відвідувачів свідомо прийняли рішення прийти на ярмарок. Це свідчить, що знання і лояльність до органічних продуктів в Україні зростає.

Ярмарок супроводжувався виступами фольклорних колективів, конкурсами, розіграшами чудових призів, можливістю насолодитись чудовою музикою та піснями від відомих українських митців та творчих колективів, що надавало дійству святковості. Професійні кухарі радували всіх гостей приготованими виключно з органічних інгредієнтів юшками, смаженими кабанчиками, ковбасками, каштанами та іншими наїдками, які неможливо забути. Однак, хоча культурна програма завжди була і залишається важливою складовою будь-якого дійства, все ж основною метою проведення Четвертого Всеукраїнського Ярмарку органічних продуктів було зближення безпосереднього виробника органічних продуктів з потенційним споживачем, що організаторам цілком вдалося.

Отже, Четвертий Всеукраїнський ярмарок органічних продуктів на практиці продемонстрував зростаючі можливості вітчизняного органічного виробника, а також довів споживачу високу якість органічних товарів.