Петиція щодо Закону про органічне виробництво

Вам подобається якісна їжа від українського виробника? Допоможіть нам, будь ласка.

У чому полягає ситуація? 

Ми хочемо, щоб продукти харчування, на яких написано «натуральний», «біо», «еко» та «органічний» відповідали своїй назві.

У ЄС, США, Японії та багатьох інших країнах споживача від підробок захищають на рівні законодавства (зі стандартами та регулюванням можна ознайомитися тут http://organicstandard.com.ua/services/standards). В Україні ж виробник може сміливо зазначати на упаковці «Органічний продукт» (який насправді таким не є), і йому за це нічого не буде.  

Навіщо потрібен Закон?

У законодавстві України не визначено, чим є органічні продукти харчування і яким способом вони вирощуються. Це вкрай негативно позначається на тих виробниках, які працюють сумлінно, дійсно докладають зусиль, проходять складну сертифікацію.

Вони не можуть конкурувати із виробниками, що використовують хімічні засоби захисту у вирощуванні рослин, адже у разі підробки і на тій, і на іншій продукції буде зазначено, що продукт «органічний». Якщо так, то органічному виробникові простіше стати традиційним виробником, адже хімічний спосіб значно легший із точки зору ведення господарства. 

Що зробили ми?

Асоціація виробників органічної продукції «БІОЛан Україна» вперше подала проект Закону про органічне виробництво ще у 2005 році. Тоді він пройшов перше читання і на тому процес зупинився. 

У 2011 році закон був поданий вдруге, і прийнятий Верховною Радою України 21 квітня 2011 року. Ознайомитися із його текстом а також іншими матеріалами ВР можна тут http://gska2.rada.gov.ua/pls/zweb_n/webproc4_1?pf3511=38338)

Проте Президент України відхилив прийнятий Верховною Радою Закон України «Про органічне виробництво».  

Чого ми хочемо?

Ми проти відхилення Закону про органічне виробництво, бо це унеможливлює доступ українських споживачів до альтернативних стандартів якості харчових продуктів.

Ми за доопрацювання Закону про органічне виробництво і його якнайшвидше прийняття.

Ми хочемо зібрати 1 000 підписів петиції, щоб Закон про органічне виробництво таки доопрацювали, і прийняли.

Чим ви можете допомогти? 

1. Підпишіть цю петицію http://www.change.org/petitions/--55

2. Розмістіть цей заклик у своєму блозі, поділіться на сторінці соціальної мережі, надішліть друзям поштою 

Дуже Вам дякуємо! 
Ви допомагаєте нам дбати про те, щоб у Вас був вибір - органічна чи традиційна їжа.